Aug 20, 2012

Teine purjetus, seekord päris tuulega / Second sailing, this time with actual wind

Taasiseseisvuspäeval sai uuesti veidi purjetatud ja seekord oli tõepoolest ka tuult. Veehoidlal keerutav tuul sattus juba osavamini Äge purjesse ja tõukas meie laeva edasi kiirusega maksimaalselt 5,1 sõlme ehk umbes 9,4 km/h. Lihtsa raapurjega laeva kohta saab Äget juhtida üllatavalt terava nurga all külgtuulde ja purjetada saab ka peaaegu et vastutuules. Aerutööst kahjuks ei pääse, sest veehoidlal keerutav tuul siiski igatpidi ei puhu.

On the day of restoration of independence we sailed again and this time there was actual wind. The wind blowing on the Paunküla water reservoir got caught more often in Äges sail and pushed our ship forward at a maximum speed of 5,1 knots or 9,4 km/h. For a ship with such a simple sail Äge can be led into the wind at a surprisingly sharp angle and sailing can be done almost against the wind. Oarwork is mandatory unfortunately as the wind doesnt blow in every direction.

Aerud üles, puri tuulde ja minek! / Oars up, sail into the wind and lets go!
Valge asi pildinurkades on tuulest pungil puri / The white thing on the corners is the windfilled sail
Anti valvab et brassidel ja sootidel ei logeletaks, vaid tehtaks tööd / Anti is guarding that the people on the rigging would not be lazyNo comments:

Post a Comment